Praktické informace

CO TO BUDE?

Připravili jsme si pro vás recesní městskou hru v Brně, během které budete stavět svou novou zoo budete muset myslet na vše od výběhů, zvířat, občerstvení až po záchody!

KDY TO BUDE?

V sobotu 28. 9. 2024 během dne, na hru si předběžně vyhraď čas od 9:00 do 17:00, přesný čas ujasníme před akcí.

PRO KOHO TO BUDE?

Hra je pro týmy o 3 až 4 hráčích. Primárně je hra pro dospěláky, ale pokud je ti míň než 18 a chceš se i tak zúčastnit, ozvi se nám (zoo@instruktori.cz) a zkusíme se nějak domluvit.

JE HRA BABY/KIDS FRIENDLY?

Primárně hru chystáme pro dospělé účastníky, pokud ale budete chtít vzít děti s sebou a nebude vám vadit, že budete pravděpodobně hrou postupovat pomaleji, tak to pro nás nebude problém. Počítejte prosím s tím, že hra nebude upravená pro dětské účastníky a nebude v našich silách brát ohled na jejich potřeby. Oceníme, pokud nám nahlásíte dětské účastníky předem. Pokud se budete chtít na cokoliv doptat, neváhejte se nám ozvat na mail: zoo@instruktori.cz. 

JAKÁ JE CENA A CO ZAHRNUJE? 

Cena za tým je 400 Kč. Cena zahrnuje náklady na materiál, organizátoři hru připravují dobrovolně ve svém volném čase bez nároku na odměnu. 

BUDU POTŘEBOVAT NA HRU INTERNET? 

Ano, na tým budete potřebovat alespoň jeden telefon s mobilními daty, foťákem a přístupem na offline verzi mapy.cz. 

CO DALŠÍHO BYCHOM SI NEMĚLI ZAPOMENOUT?

Vaše výprava architektů (tj. všichni členové týmu) musí mít na sobě nějaký kus oblečení/doplněk, který bude pro všechny stejný a bude možné vás podle něj dobře poznat. Může se jednat o stejně barevné oblečení, tričko s týmovým potiskem, stejnou čepici, plyšáčka, stejné pestrobarevné oblečení, pírko ve vlasech… a pokud se vám podaří sladit váš outfit s městem, ze kterého pocházíte, získáte od nás imaginárního zlatého bludišťáka! Pravděpodobně se vám ve hře budou hodit nějaké výtvarné potřeby, to vám ještě upřesníme v mailu před akcí. 

JAKÝ NÁZEV TÝMU MÁME ZVOLIT?

Týmy budou zastupovat imaginární názvy měst, pro které budou týmy tvořit návrhy svých nových zoologických zahrad. 

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ UŽ MÁM POSLANOU PŘIHLÁŠKU?

Řekni o hře svým kamarádům, spolupracovníkům nebo třeba náhodným lidem z fitka nebo knihovny! Případně se aspoň přidej k události na Facebooku. 

Pořád nevíš, co tě čeká? Čti dál...

CO TO ZNAMENÁ MĚSTSKÁ HRA?

Městská hra znamená, že se budete pohybovat ve městě (v tomto případě v Brně) a plnit různé úkoly. Není to ani závod, ani šifrovačka. Průchod hrou není lineární, to znamená, že každý tým bude hrou procházet trochu jinudy a jinak. Bude záležet, jakou strategii zvolíte a na jaké úkoly vyrazíte. Tím, že hra bude probíhat v Brně, je potřeba počítat s tím, že občas na vás budou koukat kolemjdoucí, kteří o hře nemají ani tušení. To je ovšem kouzlo městských her! 

CO TO ZNAMENÁ RECESNÍ HRA?

Hra se odehrává ve městě a my chceme tohoto prostředí využít. Co to znamená? Chceme prožít situace, do kterých bychom si jen tak sami na veřejnosti netroufli. Kdy naposledy jste přemlouvali tygra, aby si s vámi zaskákal panáka? Nebo jste učili krokodýla létat? Možná občas budete muset trochu překonat vlastní stud, ale slibujeme, že výsledek bude stát za to. Ve vtipných situacích vás nenecháme a půjdeme do nich s vámi! Recesi vnímáme jako možnost být součástí něčeho nevšedního, umět si ze sebe udělat srandu a užít si zábavu, kterou vymyslí ostatní. Respektujeme, že každý má hranice jinde. Avšak platí tu – kolik do toho dáte, tolik z toho dostanete. A je to teda hodně na Vás! 

JAKÉ ÚKOLY MĚ BĚHEM HRY MŮŽOU ČEKAT? JE TO ŠIFROVAČKA? 

Nečekejte žádné záludné šifry, ani se nepřipravujte na sportovní výkony. Ke splnění úkolů nebudete potřebovat žádné speciální znalosti či dovednosti. U některých úkolů se trošku pohnete, u jiných zamyslíte. U dalších bude důležité, abyste v týmu spolupracovali a u jiného zase bude hrát roli vaše všímavost nebo taky kreativita. Úkoly záměrně nejsou těžké, snažíme se, aby byly vždy splnitelné, ale spíš něčím zajímavé a nevšední a aby vás jejich plnění bavilo. 

JAK SI PŘEDSTAVIT, CO BUDU BĚHEM HRY DĚLAT? 

Váš tým bude vystupovat v roli architektů, kteří přicházejí z fiktivního města,  pro které se pokusí naplánovat co nejlepší zoo. Jako správní architekti nejprve rozvrhnete rozložení jednotlivých výběhů, do nichž  budete postupně umisťovat jednotlivá zvířátka. Tato zvířátka budete muset nejprve vystopovat, kde se zrovna nacházejí. Do vaší zoo můžete přidávat různé stánky s občerstvením a hřiště pro návštěvníky a určitě nezapomenete na rozmnožování zvířátek. Vždyť co na světě je roztomilejší než mláďátko pandy? Během hry si taky budete muset najít čas, abyste vytvořili propagační materiály pro svou novou zoo a přilákali tak co nejvíce návštěvníků! 

Během hry na vás bude čekat řada úkolů, které prověří vaše schopnosti dobré týmové spolupráce a komunikace. A kromě toho také schopnost orientace, plánování a strategie, bystrost myšlení, všímavost, fyzickou zdatnost, kreativitu a smysl pro humor.

MUSÍM ZNÁT BRNO? 

Určitě ne! Hra je otevřena pro architekty z celého světa, pokud se aspoň část týmu s námi dorozumí česky. Může se stát, že Brňák, který své město dobře zná, bude mít během hry drobnou výhodu, ale není to nic, s čím by si šikovný architekt neporadil! Během hry budete moct využívat mapy ve svém telefonu silně doporučujeme stáhnout mapy.cz – jsou fakt podrobné a zadání budeme ladit tak, aby byla podle nich místa úkolů nalezitelná. Oproti naší předešlé hře Útěk ze zoo, městskou hru ZOO 3: Architekti plánujeme tak, aby rozdíl při hraní mezi Brňáky a Nebrňáky byl mnohem menší a hra přívětivější pro Nebrňáky.

Brňák získá díky hře nový pohled na místa, která zná, a možná objeví místa, na kterých nikdy nebyl. Nebrňák během hry pozná Brno tak, jak ho ani někteří rodilí Brňáci neznají.

MOHU SE HRY ZÚČASTNIT, I KDYŽ JSEM SI V PŘEDEŠLÝCH LETECH ZAHRÁL ÚTĚK ZE ZOO?

Ano! ZOO 3: Architekti je úplně nová městská hra, která s naší předešlou městskou hrou sdílí skoro jen motiv zvířat a většinu organizátorského týmu. 

Během příprav jsme se rozhodli naši předešlou městskou hru nechat odpočívat a vymysleli jsme pro Vás hru úplně novou. Tudíž vaše účast na Útěku ze zoo vám nepřinese letos žádnou výhodu ani nevýhodu (možná Vám jen někteří organizátoři budou připadat povědomí :)))